14 травня – Всесвітній день мігруючих птахів

14 травня – Всесвітній день мігруючих птахів

13/05/2022 Off By ekologoosvita

   Бути вільним, як птах в небі – мрія і прагнення безлічі людей. Хтось тільки на шляху до цього, а для когось це вже не питання, адже справжня свобода, вона ніколи не покидає нас. Вона супроводжує нас всюди і знаходиться всередині нашого серця, як знаходиться і всередині серця цих унікальних представників усього пернатого світу.

   Кожної другої суботи та неділі травня святкується Всесвітній день мігруючих птахів. Засновниками свята є орнітологи із лабораторії Корнелла США, які у 1993 році запропонували відмічати цю дату. Передумовою святкування виступила Міжнародна конвенція захисту птахів, яку було прийнято у 1906 році. Святкування проходить за підтримки Конвенції по мігруючим видам та Африкансько-Азіатської угоди з перелітних птахів. Обидва документи є складовими Екопрограми ООН.

   У 2022 році Всесвітній день мігруючих птахів припадає на 14 травня. Основною метою свята є розширення знань людства про мігруючих птахів та звернення уваги на глобальні екологічні зміни, що руйнують екосистеми пташиного ареалу. Цього дня орнітологи закликають до відновлення природних умов, звичних перелітним птахам для міграції, розмноження та висиджування яєць.

   Саме до цієї події працівники НПП «Кармелюкове Поділля» у відділі рекреації та еколого-освітньої роботи організували фотовиставку «Дивосвіт птахів».

   Всесвітній день мігруючих птахів інформує людство про загрози, з якими стикаються перелітні птахи, та закликає усіх до міжнародної співпраці по збереженню біорізноманіття. Майже кожен десятий вид перелітних птахів заходиться під загрозою вимирання.