Всесвітній день рейнджера

Всесвітній день рейнджера

27/07/2021 Off By Karmelukove_podilla_09

Щорічно 31 липня, відзначається Всесвітній день рейнджера, або День паркового рейнджера, заснований у 2007 році Міжнародною федерацією рейнджерів (International Ranger Federation, IRF), щоб відзначити внесок паркових рейнджерів в охорону природи і вшанувати пам’ять загиблих рейнджерів в ході виконання своєї служби. Парковий рейнджер (рейнджер парку) – це фахівець, який займається захистом і збереженням природоохоронних зон, диких тварин і середовища їх проживання від браконьєрів і зовнішніх посягань, пов’язаних з цивілізацією.

 В національному природному парку «Кармелюкове Поділля» до рейджерів відносяться працівники служби державної охорони природно-охоронного фонду, яка налічує 35 чоловік.

Служба  державної охорони природо-заповідного фонду національного природного парку «Кармелюкове Поділля» здійснює охорону  його природних комплексів та забезпечує додержання режиму території. Це завдання покладено на відділ державної охорони  та територіально-структурні підрозділи установи, які створені для досягнення максимального наближення працівників служби державної охорони до території, яка охороняється. До цих підрозділів входить п’ять природоохоронних науково–дослідних відділень: Бритавське, Лузьке, Дохнянське, Любомирське та Червоногребельське. У свою чергу відділення поділені на обходи.

Головним  видом діяльності служби  державної охорони є патрульно-рейдова робота, яка полягає в контролі за додержанням природоохоронного режиму території Парку, згідно її функціонального зонування.