» Німеччина стала ближчою
Информация к новости
  • Переглядів: 372
  • Автор: admin
  • Дата: 19-05-2016
19-05-2016

Німеччина стала ближчою

Категорія: ---

У період з 29 травня по 05 червня 2016 року, у рамках угоди між урядом Федеративної Республіки Німеччини та урядом України у сфері охорони довкілля від травня 1993 року, та відповідно до рішення німецько-української керівної групи цієї угоди, Федеральним агентством з охорони навколишнього середовища (BFN) на замовлення Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини (BMUB), директор національного природного парку «Кармелюкове Поділля» Романчук О. П. взяв участь у складі делегації Міністерства екології та природних ресурсів України у двосторонній робочій зустрічі у рамках проекту на 2016-2020 роки з питань розвитку потенціалу природоохоронних територій в Україні, відповідно Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
До складу делегації входили керівники природоохоронних установ, підпорядкованих Міністерству екології та природних ресурсів України.
Робота делегації розпочалася 30 травня 2016 року у місті Берлін з зустрічі з представником Федерального міністерства екології, охорони природи, будівництва та безпеки реакторів професором Міжнародної Академії охорони природи Гансом Д. Кнаппом.
Всі наступні дні делегація перебувала на території біосферного резервату «Південно-східний Рюген», який розташований на острові Вільм де знаходиться філія Міжнародної Академії охорони природи.
Під час проведення Міжнародною Академією охорони природи семінару Ганс Д. Кнапп детально розповів про існуючу систему природоохоронних територій в Німеччині. Зокрема, він відмітив, що в біосферних резерватах та національних природних парках Німеччини, поряд з охороною, велика увага приділяється взаємодії природоохоронних територій з зацікавленими територіальними громадами. Особливо наголошувалося на нову концепцію, яка передбачає впровадження нових підходів до збереження біорізноманіття, в центрі яких знаходиться людина. Тому в Німеччині одним із основних завдань є збереження як природних, так і культурних цінностей.
Під час семінару відбулися виступи-презентації кожного з учасників української делегації з метою представлення природоохоронних територій, які вони очолюють.
В виступі, що презентував Парк «Кармелюкове Поділля» було зроблено особливий наголос на ті кроки, які здійснює адміністрація установи для поглиблення співпраці з територіальними громадами, які знаходяться в зоні діяльності природоохоронної установи.
Делегація відвідала національні парки «Нижня долина Одера», «Ясмунд», «Передньопомеранські лагуни», а також біосферний резерват «Шорфгайде-Хорін», в ході чого, учасники отримали повну інформацію про правові засади їх створення, структуру управління, завдання, роботу рейнджерської служби.
Особливістю європейського підходу до структури зонування природоохоронних територій є те, на відміну від України, що більша частина території перебуває у не державній, а в приватній, чи інших формах власності. Площа заповідної зони порівняно незначна, натомість площа перехідної зони складає більше половини території.
Перед учасниками делегації виступили професор Міхаел Зуков, який є засновником однойменного фонду та виконавчий директор фонду Улі Гребенер, які детально ознайомили учасників делегації з роботою Фонду, щодо фінансової підтримки природоохоронних об’єктів у країнах, що не входять до Європейського Союзу.
Була відмічена пріоритетність розроблення та реалізація проектів зі створення та розширення біосферних резерватів. Як зазначив професор Міхаел Зуков, в Німеччині існує нормативно-правова база, відповідно до якої встановлено чіткий порядок створення нових та розширення існуючих біосферних резерватів.
Учасники делегації мали можливість також познайомитись з роботою фермерського господарства, яке територіально входить до перехідної зони біосферного резервату «Шерфгайде-Хорін».
Вивчення досвіду функціонування природоохоронних установ у Німеччині показує приклад для вдосконалення нормативно-правової бази у природоохоронній галузі та розвитку потенціалу природоохоронних територій в Україні. Отримана інформація про діяльність національних парків Німеччини буде обов’язково використана для покращення й оптимізації діяльності Національного природного парка «Кармелюкове Поділля».

Німеччина стала ближчою

Німеччина стала ближчою

Німеччина стала ближчою

Німеччина стала ближчою

Німеччина стала ближчою

Німеччина стала ближчою

Німеччина стала ближчою

Німеччина стала ближчою

Німеччина стала ближчою

Німеччина стала ближчою
скачать dle 10.1русский торрент трекер
Уважаемый посетитель, Вы зайшли на сайт як незарегістрірований пользуватель.
Ми рекомендуєм Вам зарегістріруватися або війти на сайт под своим іменем.